Colourlock Sztyft do usuwania śladów po długopisie 9,5ml

Producent: Colourlock

Czas wysyłki: do 24 godzin

Numer katalogowy: KOS004904

Dostępność: brak

93,00 

Cena jednostkowa: 9 789,47  / l

REKLAMACJE I ZWROTY

1. Jeżeli po przejściu własności towaru na Kupującego stwierdzi on, że towar posiada wady fizyczne lub jest niezgodny z umową, Kupujący może:
- skorzystać ze świadczeń gwarancyjnych bezpośrednio w serwisach wskazanych przez Gwaranta lub przeprowadzić procedurę reklamacyjną z tytułu Gwarancji za pośrednictwem Sprzedającego (dotyczy towarów objętych gwarancją),
- złożyć Sprzedającemu reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową (podstawa prawna – ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego),
- złożyć Sprzedającemu reklamację z tytułu rękojmi za wady (podstawa prawna – Kodeks cywilny).

2. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych, powstałych podczas dostawy lub skierowania reklamacji do Sprzedającego, Kupujący powinien dołączyć do reklamowanego towaru następujące informacje:
- dane adresowe i kontaktowe wraz z nr tel. i adresem e-mail
- opis wady produktu, przyczyny reklamacji
Wraz z reklamowanym towarem należy przesłać Sprzedającemu komplet dołączonych do towaru akcesoriów oraz wypełnioną kartę gwarancyjną.
3. Na czas transportu reklamowanych towarów Kupujący zobowiązany jest do solidnego zabezpieczenia odesłanego produktu. PIELĘGNACJA AUT nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem.

4. Reklamacje związane z usługą on-line (np. nieprawidłowo naliczone koszty dostawy lub nieprawidłowe towary znajdujące się w koszyku) można składać podczas telefonicznego potwierdzenia zamówienia przez konsultanta, drogą mailową, bądź poprzez formularz kontaktowy na stronie PIELEGNACJAAUT.PL .

5. Kupujący odbierając przesyłkę jest zobowiązany pokwitować jej odbiór w obecności kuriera z jednoczesną adnotacją, że przesyłka została dostarczona w stanie nieuszkodzonym albo, że przesyłka nosi ślady uszkodzenia z jednoczesnym opisem tych uszkodzeń.

6. PIELĘGNACJA AUT odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru Kupującemu, zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z późn. zm.). Kupujący traci uprawnienia określone w art. 8 ww. ustawy, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi Sprzedającego o tym fakcie.

7. Osobą odpowiedzialną za zarządzanie procesem reklamacji w imieniu PIELĘGNACJA AUT jest właściciel firmy.

8. Adres do korespondencji: PIELĘGNACJA AUT Łukasz Sroka, al. Karkonoska 59a, 53-015 Wrocław, tel. 600 345 895.

PIELEGNACJAAUT.PL gwarantuje najwyższą jakość sprzedawanego towaru oraz świadczonej obsługi. Zakupiony towar jest sprawdzony, starannie zapakowany i zabezpieczony na czas przesyłki tak, aby nasz klient dostał produkt w 100% odpowiadający jego oczekiwaniom.

Do każdego produktu dołączamy podbitą, ważną na terenie RP kartę gwarancyjną, której okres ważności określony jest indywidualnie w opisie przedmiotu. Dołączony jest również dowód sprzedaży: paragon lub faktura VAT.
 

W przypadku naprawy gwarancyjnej towar można odesłać bezpośrednio do autoryzowanego serwisu lub do nas.

 • Zamówienia złożone w dni powszednie do godziny 13:00 zwykle wysyłamy tego samego dnia.
 • Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 13:00, oraz zamówienia złożone w soboty, niedziele oraz święta – realizowane są w następnym dniu roboczym.

Darmowa wysyłka przy zamówieniu za 200zł za pośrednictwem Inpost.


Paczki wysyłamy wg następującego cennika: 

POCZTA POLSKA:

Pocztex Kurier 48: ceny zależne od wagi

 • platność przelewem od 17,00 zł
 • płatnośc za pobraniem od 18,00 zł

Odbiór w punkcie: ceny zależne od wagi

 • płatność przelewem od 16,00 zł
 • platnośc za pobraniem od 18,00 zł


 

PRZESYŁKA KURIERSKA DPD DO 30 KG:

 • 14 zł - płatność przelewem
 • 17 zł - płatność przy odbiorze

   

Korzystamy również z usług PACZKOMATY:
Maksymalny wymiar przesyłki to: 41 x 38 x 64 cm i nie więcej niż 25 kg.

 • Koszt wysyłki paczkomatem to 9,99 zł - Rozmiar A (8 x 38 x 64 cm, waga do 25 kg)
 • Koszt wysyłki paczkomatem to 11,99 zł - Rozmiar B (19 x 38 x 64 cm, waga do 25 kg)
 • Koszt wysyłki paczkomatem to 13,99 zł - Rozmiar C (41 x 38 x 64 cm, waga do 25 kg)
 • Koszt wysyłki paczkomatem to 12,00 zł - Rozmiar A pobranie 
 • Koszt wysyłki paczkomatem to 14,00 zł - Rozmiar B pobranie
 • Koszt wysyłki paczkomatem to 16,00 zł - Rozmiar C pobranie

Przesyłka kurierska Inpost:

 • Kurier płatność przelewem od 13,00 zł w zależności od wagi
 • Kurier płatność za podraniem od 15,00 zł w zależności od wagi

 

We wszystkie powyższe ceny wliczony jest koszt opakowania i transport do punktu odbioru przesyłek.


 

Wszystkie zakupione towary można odebrać w siedzibie naszej firmy.
Przy odbiorze osobistym nie ponoszą Państwo żadnych dodatkowych kosztów. Przed odbiorem prosimy o kontakt.

 • 0 zł - odbiór osobisty

Czy każdy tusz z powierzchni skóry usuwa się tak samo?

Usuwanie plam po długopisie ze skóry nie jest rzeczą prostą. Niemal zawsze musimy założyć, że skuteczne usunięcie plamy przy użyciu jednego preparatu może być niemożliwe. Dzieje się tak dlatego, że tusz z natury jest trwały i wyjątkowo odporny na działanie różnego rodzaju środków czyszczących. Dodatkowo skóra (szczególnie niezabezpieczona lub nieregularnie pielęgnowana) jest materiałem, który poddany na działanie substancji płynnej absorbuje ją do wewnątrz. Jeśli substancja ta posiada dodatkowo intensywny barwnik - może on trwale zmienić kolor właściwy skóry.

Jak przystąpić do reanimacji skóry po jej zabrudzeniu tuszem?
Zanim przystąpimy do usuwania zabrudzenia musimy dowiedzieć się 3 ważnych rzeczy:

 • Kiedy doszło do powstania plamy
 • Z jakim rodzajem skóry mamy do czynienia 
 • Jak rozległe są przebarwienia

Podstawowa zasada usuwania wszystkich zabrudzeń ze skóry - reaguj najszybciej, jak tylko jest to możliwe. Jeśli będziesz zwlekał z usunięciem plamy powyżej tygodnia niemal zawsze będziesz musiał się liczyć z koniecznością dofarbowania fragmentu zabrudzonej skóry. Kluczowym parametrem w tym przypadku jest zawsze stan ogólny naszej tapicerki. Dodatkowo szansa na usunięcie śladów po długopisie (flamastrze, cienkopisie i innych tuszach) zmniejsza się, jeśli były wcześniej używane agresywne środki czyszczące lub nieodpowiednie rozpuszczalniki (np. spirytus, zmywacz do paznokci i.t.p.)

Kolejną dość istotną sprawą jest właściwe rozpoznanie rodzaju posiadanej skóry. W przypadku skór naturalnych farbowanych powierzchniowo tylko skóry gładkie zamknięte można próbować skutecznie odbarwić miejscowo stosując sztyft do usuwania śladów po długopisie (tusz na niewielkiej powierzchni lub w postaci kresek) lub rozpuszczalnik GLD (plamy po tuszu na dużej powierzchni). Aby sprawdzić, czy nasza skóra jest skórą gładką zamkniętą możemy przeprowadzić prosty test - jeśli po nałożeniu kropli wody na powierzchnię skóry gładkiej i po jej delikatnym potarciu woda rozleje się po niej bez pozostawiania plamy to mamy do czynienia ze skórą gładką zamkniętą. Taką skórę możemy spróbować uratować naszym sztyftem. Jeśli woda zacznie wnikać wgłąb - jest to skóra otwarta (np. anilina), której odplamianie jest bardzo trudne i należy zlecić je do wykonania w zakładzie specjalistycznym.

Jeśli posiadamy skórę szorstką (nubuk, welur, zamsz), możemy spróbować usunąć ślady po długopisie przy pomocy zestawu z gumką do nubuków . Przy tego rodzaju skórach nie zalecamy stosowania odplamiaczy w płynie, gdyż powodują one jedynie powiększenie obszaru uszkodzeń i utrudniają ich skuteczne usunięcie. 

Sztyft do usuwania śladów po długopisie może być także stosowany do skór ekologicznych oraz skór bycast (skór naturalnych pokrytych warstwą poliuretanową). Należy jednak być ostrożnym, gdyż skóry te mogą bardzo wrażliwą folię wierzchnią, która przy kontakcie z odplamiaczem może ulec uszkodzeniu. Dodatkowo w przypadku pojawienia się przebarwień na tego rodzaju skórach dofarbowanie miejscowe farbą tonującą Colourlock nie jest możliwe.

Jak używać sztyftu do usuwania śladów po długopisie 
Jeśli udało nam się rozpoznać rodzaj posiadanej skóry i wiemy, że możemy użyć sztyftu, przystępujemy do usunięcia tuszu z powierzchni. Zanim jednak naniesiemy preparat na plamę sprawdzamy w niewidocznym miejscu, czy przy kontakcie z tapicerką nie zachodzą nieoczekiwane reakcje (np. powstawanie plam, uszkodzenie powierzchni). Zawsze staramy się nie naciskać sztyftem zbyt mocno na powierzchnię i nie pozostawiamy go na zbyt długo, aby zmniejszyć ryzyko powstania uszkodzeń. Jeśli testy mamy już za sobą możemy przystąpić do usunięcia tuszu:

 1. Ściskamy mocno sztyft, aby wypełnić końcówkę filcową środkiem do usuwania przebarwień
 2. Wilgotnym filcem przecieramy delikatnie plamę i zbieramy czystą szmatką rozpuszczony tusz z powierzchni skóry
 3. Czynność powtarzamy kilkukrotnie aż do usunięcia barwnika
 4. W przypadku pojawienia się odbarwienia na tapicerce po usunięciu tuszu - dofarbować miejscowo przy użyciu farby tonującej Colourlock
 5. Po usunięciu plamy powierzchnię skóry należy ponownie zabezpieczyć środkiem utrwalającym Leder Versiegelung
Pojemność 9,5 ml
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię