2019-08-13 09:51:10

Prawidłowa aplikacja wosku SOFT99

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z auto detailingiem, napotyka na początku drogi sporo problemów, związanych z aplikacjami konkretnych produktów oraz odpowiednim przygotowaniem powierzchni samochodu do ich użycia. Często trudność przysparza nałożenie wosków japońskiej produkcji – SOFT99 – które potrafią chronić lakier aż do 6 miesięcy od ich zastosowania, jednak tylko wtedy, gdy lakier będzie perfekcyjnie przygotowany. Wystarczy odrobina umiejętności i wiedzy, aby samodzielnie móc zabezpieczyć lakier swojego samochodu na długi czas.

Przygotowanie powierzchni przed woskowaniem

Każdy samochód, bez względu na stan jego lakieru, może zostać poddany woskowaniu. Należy jednak pamiętać, by przed wykonaniem zabiegu odpowiednio go do tego przygotować, przy wykorzystaniu specjalnych środków czyszczących. Najbardziej efektowne będzie umycie całego pojazdu ręcznie przy użyciu rękawicy oraz wody z szamponem, który pomoże pozbyć się nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Po delikatnym osuszeniu całej karoserii ręcznikiem można przejść do kolejnego etapu, czyli zwilżania lakieru specjalnym płynem i wykonywania dekontaminacji czyli glinkowania lakieru. Dzięki tym zabiegom powierzchnia samochodu powinna być właściwie oczyszczona z wszelkich zabrudzeń i przygotowana do woskowania.

Nakładanie Fusso Coat

Zanim rozpocznie się woskowanie samochodu, warto wiedzieć, że na rynku dostępny jest SOFT99 Fusso Coat w dwóch wersjach – jasnej i ciemnej. Każda z nich posiada odmienne właściwości, jednak najczęściej dobiera się wosk do lakieru pod względem kolorystycznym. Po przygotowaniu karoserii można rozpocząć aplikowanie produktu SOFT99 za pomocą gąbki znajdującej się w zestawie. Aby uniknąć tworzenia się smug, należy pamiętać o tym, by rozprowadzać równomiernie wosk ruchami krzyżowymi na każdym elemencie osobno, co pozwoli uzyskać doskonałą powłokę ochronną na całej karoserii. Zbyt gruba warstwa wosku wcale nie będzie chroniła samochodu dłużej, wręcz przeciwnie, będzie się gorzej ją polerowało za pomocą mikrofibry, przez co może stracić ona swoje właściwości hydrofobowe oraz ochronne. Wosk należy nakładać panelami a gdy zobaczymy że wosk dosechł - widoczny biały nalot, możemy rozpocząć delikatne polerowanie lakieru przy pomocy odpowiednich ściereczek z mikrofibry. Po usunięciu zbędnych pozostałości wosku, właściwa powierzchnia lakieru nabiera intensywnej barwy oraz połysku, jednak to nie są wszystkie efekty, jakie otrzymujemy po woskowaniu. Przede wszystkim ma ono na celu chronić karoserię przed blaknięciem lakieru czy promieniowaniem UV, a właściwa aplikacja wosku jest w stanie to wszystko zagwarantować.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię