2017-07-07 08:51:34

Poradnik - PIELĘGNACJA SKÓR

Czyszczenie i pielęgnacja skór samochodowych.

Skóry samochodowe są w 99,9% skórami gładkimi, jednokolorowymi, farbowanymi powierzchniowo. Są to skóry, których wierzchnią warstwę zamyka powłoka pokryta farbą. Dawniej wszystkie skóry samochodowe były garbowane środkami roślinnymi. W ciągu ostatnich dziesięcioleci popularność zdobyły skóry garbowane chromem. W przypadku czyszczenia i pielęgnacji decydujący jest jednak nie rodzaj garbowania, lecz wiek skóry i jej stan. Do czyszczenia i pielęgnacji skórzanej tapicerki samochodowej polecamy Państwu nasze zestawy.

Czyszczenie skór samochodowych

W przypadku zabrudzeń skórę należy - w zależności od stopnia zabrudzenia - wyczyścić środkiem Lederzentrum Soft Clean lub Strong Clean. Zapobiega się w ten sposób utrwalaniu zabrudzeń na skórze w wyniku działania środka czyszczącego. Gdyby zabrudzenie było głębokie, należy dodatkowo użyć szczoteczki COLOURLOCK. Nadmiar produktu ściągamy czystą szmatką.

Pielęgnacja skór samochodowych

W ciągu pierwszych 3 lat nowe skóry należy pielęgnować środkiem Leder Versiegelung. Nowe skóry nie wymagają natłuszczania. Są one jeszcze wystarczająco natłuszczone przez garbarza i występuje przy nich raczej problem ścierania się i farbowania odzieży. W szczególności fotel kierowcy (boczki siedzeń sportowych i wysokie tapicerki oparć) wykazują w ciągu pierwszych trzech lat często typowe ślady ścierania. W przypadku skór jasnych częściej występują ślady farbowania odzieży. Skutecznie zapobiega temu środek konserwujący Leder Versiegelung. Fotel kierowcy należy poddawać temu zabiegowi co 3 miesiące, pozostałe elementy skórzane co 6 do 12 miesięcy. Gdy skóry są starsze, wymagane jest ponowne natłuszczenie, ponieważ skóra staje się z czasem sucha. Starsze skóry należy więc pielęgnować w zależności od zniszczenia co 3 do 6 miesięcy środkiem Leder Versiegelung, mleczkiem z filtrami UV i garbnikami. Skóra stanie się gładka i miękka, a przeciwutleniacze zahamują jej rozkład. Dzięki regularnej pielęgnacji żywotność skóry znacznie się zwiększa.

Ważne:
Regularna oszczędna pielęgnacja jest dla skóry lepsza niż rzadka i nadmierna!

Starsze kabriolety należy dodatkowo pielęgnować środkiem Elephant Lederfett. Tłuszcz ten ma dodatkowo działanie impregnujące i zapobiega tworzeniu się pleśni.

Ważne dla wszystkich produktów:
Nasze produkty działają intensywnie. Dlatego jest ważne, aby nanosić je regularnie i oszczędnie, zamiast rzadko i w dużych ilościach. W przypadku skóry nie działa zasada "im więcej, tym lepiej".

Pierwsze oznaki starzenia się skóra wykazuje zawsze na powierzchni. Dlatego regularna oszczędna (ok. co 3 miesiące) pielęgnacja wierzchniej warstwy w miejscach jej największego użytkowania jest zawsze najlepszą ochroną.

W przypadku zadarć i mniejszych zadrapań możliwe jest odświeżenie koloru farbami tonującymi. Należy w tym względzie przestrzegać wskazówek zawartych w obszernych materiałach informacyjnych.

Materiały zaczerpnięte z firmy Lederzentrum

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię